גולד חדשות
צרכנות וחדשות זה אצלינו!

גולד חדשות

חדשות וצרכנות זה אצלינו!

שיפור תזרים מזומנים

תוכן עניינים

אחד הכללים החשובים והבסיסיים ביותר בניהול עסק רווחי ומצליח הוא ניהול תזרים מזומנים בצורה חכמה. אחת המטרות של כל עסק היא לשפר את תזרים  המזומנים שלו, כאשר שיפור זה מייצר לעסק רווחיות, מאפשר לו להתנהל ולהתקיים לאורך זמן בצורה תקינה ומבלי להגיע לנקודות שפל שונות שמהן קשה עד בלתי אפשרי לצאת ועוד. שיפור תזרים המזומנים הוא דבר חשוב מאוד לכל עסק ובפרט לעסקים קטנים אשר לא פעם ניהול נכון יכול להיות ההבדל עבורם בין עסק שמגיע לפשיטת רגל לבין עסק רווחי ומצליח.

 

כיצד משפרים את תזרים המזומנים בעסק?

אם אתם מבינים כי שיפור תזרים מזומנים הוא דבר חשוב לעסק שלכם אך אינכם יודעים בדיוק כיצד לשמור על תזרים מזומנים חיובי בעסק שלכם, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לעשות את זה:

ראשית כל, כדאי שתכירו את שירות ניכיון צ'קים. לא מעט עסקים מעוניינים להציע ללקוחות שלו מגוון דרכי תשלום לרבות תשלום בצ'קים דחויים. אין ספק שעסק שמציע את האופציה לשלם בצ'ק דחוי ימשוך אליו לא מעט לקוחות בשל אופציית התשלום הנוחה.  יחד עם זאת, תשלומים בצ'קים דחויים יכולים לגרום לכך שהעסק יכנס למצב בלתי הפיך מבחינת תזרים המזומנים שלו שכן, יהיה פער משמעותי בין ההוצאות של העסק להכנסות שלו  בכל חודש. בכדי לפתור את זה, ניתן לעשות כמה דברים: להפסיק לקבל מלקוחות צ'קים דחויים, להתאים את התשלומים  שלכם לספקים  בהתאם לתשלומי הצ'קים  שאתם מקבלים או לחילופין, פשוט לבחור בשירות ניכיון שיקים בבנק או אצל חברות חוץ בנקאיות המציעות את השירות.

אופציה נוספת שאתם יכולים להיעזר בה היא כמובן  הלוואות. אם תזרים המזומנים בעסק שלכם איננו תקין ואתם זקוקים  לכסף באופן מידי בכדי להמשיך ולנהל את צרכי העסק, זה הזמן  שלכם לברר על הלוואות עבור עסקים. כיום ניתן למצוא הלוואות אטרקטיביות לעסקים המוצעות על ידי הבנקים השונים, על ידי המדינה ואף על ידי חברות חוץ בנקאיות כגון: חברות אשראי ועוד.

אופציה נוספת לשיפור תזרים המזומנים בעסק היא פקטורינג. אם בניכיון צ'קים מוסרים את הצ'קים הדחויים תמורת מזומן בניכוי עמלה וריבית, בפקטורינג מוסרים חשבונית לתשלום שהוצאה ללקוח, מקבלים תמורתה אחוז מסוים מהסכום שבה בניכוי עצמה ולאחר שמתקבל התשלום ממקבל החשבונית לתשלום, שאר הסכום של החשבונית יועבר אליכם. פקטורינג לשיפור תזרים מזומנים מהווה מכשיר נוסף ורלוונטי מאוד לקבל מזומן בסכומים גדולים על חשבונית שטרם שולמה, כאשר אתם זקוקים לכסף.

וכמובן שאופציה נוספת שעומדת על הפרק עבורכם היא: אשראי חוץ בנקאי שיש לו  מעט יתרונות, כאשר היתרונות העיקריים הם: חשבון הבנק של העסק ימשיך להתנהל ללא שינוי מסגרת וללא משיכת יתר שכן, לא מדובר על הלוואה בנקאית, ניתן  לאחד באמצעות אשראי זה הלוואות קודמות שיושבות על החשבון עם הלוואה חוץ  בנקאית חדשה ולפרוס אותה לתשלומים אחידים נמוכים יותר על מנת להקל על ההתחייבויות החודשיות של העסק ועוד. כיום ניתן לקבל אשראי חוץ בנקאי מגופים שונים כגון: הלוואה בערבות המדינה, חברות חוץ בנקאיות שמאושרות באופן חוקי על ידי משרד האוצר ומציעות הלוואות ספציפיות לעסקים ועוד.