רטיבות בקירות חיצוניים בבניין משותף

רטיבות בקירות חיצוניים יכולה להוות בעיה הן עבור המשכיר והן עבור השוכר. זה יכול לגרום נזק משמעותי למבנה, ולגרום לתיקונים יקרים.

הלחות יכולה להגיע מכמה מקורות, כגון:

– נגר בלתי מבוקר של מי גשמים

– עיבוי מיחידות מיזוג אוויר

– אוורור לקוי של ריחות בישול

– צנרת דולפת או מחממי מים

– מדיחי כלים או מכונות כביסה על גדותיהם

רטיבות בקירות חיצוניים היא בעיה נפוצה בבניינים משותפים. זוהי בעיה נפוצה בבניינים משותפים שכן הקירות החיצוניים אינם אטומים לקרקע והם חשופים לרטיבות, מה שמוביל לנזק חמור. הרטיבות יכולה להגיע מהקרקע או מעיבוי בחלונות והיא עלולה להוביל לנזק חמור אם לא מטפלים בה במהירות. תרון פשוט יהיה לאטום סדקים עם אטם סיליקון או אפילו לצבוע אותם עם צבע עמיד למים.

לרטיבות בקירות החיצוניים של בניין משותף עלולות להיות השלכות חמורות על כל מי שגר או עובד בו. זה יכול לגרום לעובש ולטחב לצמוח, מה שמוביל לבעיות נשימה ולבעיות בריאותיות אחרות. השלב הראשון הוא לזהות את מקור הרטיבות. זה עשוי להיות חלון שבור או צינור דולף, למשל. לאחר שזיהית את המקור, תוכל לנקוט בצעדים לתיקון – כמו תיקון חלון או תיקון צינור דולף. רטיבות בקירות חיצוניים בבניין משותף היא בעיה נפוצה בבניינים משותפים. זה יכול להוביל לנזק מבני וצמיחת עובש. רמת הלחות בקיר החיצוני היא הגורם החשוב ביותר לקביעה אם קיימת בעיית רטיבות. ככל שרמת הלחות גבוהה יותר, כך גדל הסיכוי שייווצר גידול עובש או נזק מבני. רמת הלחות צריכה להיות מתחת ל-20% עבור קירות עם מסגרת עץ, 10% עבור קירות לבנים או בטון, ו-5% עבור קירות עם מסגרת מתכת.

אם אתה חווה אחד מהתסמינים האלה, ייתכן שיש לך בעיית לחות:

– צמיחת עובש על משטחים פנימיים כמו תקרות או קירות

– פיצוח טיח או צבע

– כתמים על קיר גבס מהתעבות

– עיבוי על חלונות

– ריח מעופש

רטיבות בקירות חיצוניים עלולה לגרום להרבה בעיות. זה יכול להוביל לצמיחת עובש וטחב, נזק מבני ונזילות מים. הצעד הראשון הוא לזהות את מקור הלחות. זאת על ידי בדיקת הקיר החיצוני לאיתור סדקים, נזילות או כל סימן אחר של חדירת מים. במידה ואין סימנים בולטים, יש צורך לבדוק את כל מקורות הרטיבות האפשריים כגון נזילות בצנרת, נזילות בגג או עיבוי ממזגן או מכשיר אדים. חשוב לציין כי רטיבות יכולה להיכנס למבנה דרך יותר מנקודה אחת בכל פעם ולכן חשוב לבדוק את כל המבנה ולא להתמקד רק באזור אחד. רטיבות בקירות חיצוניים היא בעיה שהרבה פעמים מתעלמים ממנה. זה יכול להוביל לנזק מבני חמור ולנזילת מים בבניין. בעיית הרטיבות בקירות חיצוניים היא לא משהו חדש. זה נושא כבר הרבה זמן, אבל זה הפך בולט יותר עם הגידול בבניינים משותפים ועליית המודעות הסביבתית.

בעיות רטיבות נגרמות לרוב מתכנון, בנייה או תחזוקה לא נכונה של הבניין. זה כולל:

-ניקוז לא תקין של מי הגג

-מערכות אוורור ומיזוג לא תקינות

-רמות לחות מופרזות בתוך הבניין

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים