גולד חדשות
צרכנות וחדשות זה אצלינו!

גולד חדשות

חדשות וצרכנות זה אצלינו!

קל ומהיר: מה הן שיטות צליית הבשר הכי זריזות?

תוכן עניינים

צליית בשר היא אמנות קולינרית טעימה שנהוגה במשך מאות שנים. בין אם מדובר בנתח סטייק עסיסי, עוף עסיסי או כל בשר אחר, צלייה יכולה להוציא את הטעמים העשירים וליצור ארוחה מעוררת תיאבון. בעוד ששיטות צלייה מסורתיות עשויות לדרוש שעות של זמן בישול, ישנן מספר טכניקות מהירות וקלות שיכולות לייצר בשר צלוי על הפלנצ'ה מושלם תוך זמן קצר. במאמר זה, נחקור כמה מהשיטות המהירות ביותר לצליית בשר.

 

צלייה בחום גבוה: אחת השיטות המהירות ביותר לצליית בשר היא שימוש בחום גבוה. שיטה זו כוללת בישול הבשר בטמפרטורה גבוהה, בדרך כלל סביב 450 מעלות צלזיוס עד 500 מעלות צלזיוס, אשר צורבת את הבשר במהירות ונועלת את המיצים, וכתוצאה מכך צלי עסיסי וטעים. כדי להשתמש בשיטה זו, פשוט מחממים את התנור לטמפרטורה הרצויה, מתבלים את הבשר בעשבי התיבול והתבלינים האהובים עליך ומניחים אותו על תבנית צלייה. מבשלים את הבשר לפרק זמן קצר, בדרך כלל 15 עד 20 דקות לכל קילוגרם, עד שהוא מגיע לטמפרטורה הפנימית הרצויה. הניחו את הבשר כמה דקות לפני הגילוף, ויהיה לכם נתח בשר צלוי מושלם תוך זמן קצר.

 

צריבה וגימור בתנור: שיטה מהירה נוספת לצליית בשר היא טכניקת הצריבה והגימור בתנור. שיטה זו כוללת צריבה של הבשר על אש גבוהה במחבת ליצירת קרום, ולאחר מכן העברתו לתנור לסיום הבישול. כדי להשתמש בשיטה זו, מחממים מחבת עם שמן או חמאה על אש גבוהה, מתבלים את הבשר במלח ופלפל וצורבים אותו מכל הצדדים עד שמתפתח קרום חום זהוב. מעבירים את הבשר לתנור שחומם מראש ומבשלים אותו עד שהוא מגיע לטמפרטורה הפנימית הרצויה. שיטה זו יעילה במיוחד לנתחי בשר עבים יותר, כמו סטייק עבה, שכן היא מאפשרת צריבה מהירה לנעילת הטעמים ולאחר מכן מסיימת את תהליך הבישול בתנור.

 

בישול רוטיסרי: אם יש לך תוספת רוטיסרי לתנור או לגריל שלך, זו יכולה להיות דרך מהירה ויעילה להפליא לצלות בשר. בישול רוטיסרי כרוך בשיפוד הבשר על רוק רוטיסרי ומתן לו להסתובב באיטיות תוך כדי הבישול, מה שמבטיח בישול אחיד ומביסה במיצים שלו. שיטה זו יכולה לצמצם משמעותית את זמן הבישול, שכן הבשר חשוף כל הזמן לחום גבוה והסיבוב עוזר לבשל אותו בצורה אחידה. פשוט מתבלים את הבשר בטעמים הרצויים, משפדים אותו על רוק הרוטיסרי ונותנים לו להסתובב תוך כדי הבישול עד שהוא מגיע לטמפרטורה הפנימית הרצויה. התוצאה היא צלי עסיסי ומלא טעם שמתבשל בשבריר מהזמן בהשוואה לשיטות מסורתיות.

 

בישול בלחץ: בישול בלחץ הוא שיטה מהירה ויעילה לבישול בשר שניתן להשתמש בה גם לצלייה. באמצעות סיר לחץ ניתן לבשל בשר בשבריר מהזמן בהשוואה לשיטות המקובלות. כדי להשתמש בשיטה זו, פשוט מתבלים את הבשר ומניחים אותו בסיר הלחץ עם כמות קטנה של נוזלים, כמו מרק או יין. אוטמים את סיר הלחץ ומבשלים את הבשר לפי הוראות היצרן לנתח הבשר הספציפי שבו אתם משתמשים. הלחץ הגבוה בסיר עוזר לרכך את הבשר במהירות ולנעול את הטעמים. לאחר בישול הבשר, אתה יכול להעביר אותו לתנור חם או מתחת לפטם לכמה דקות כדי לפתח קרום פריך, לתת לו את המרקם והטעם הצלויים.