גולד חדשות
צרכנות וחדשות זה אצלינו!

גולד חדשות

חדשות וצרכנות זה אצלינו!

קירות ירוקים: בריאות ונוי

תוכן עניינים

קירות ירוקים הם הטרנד החדש המוביל בעיצוב מרפסות, משרדים ומרחבי מגורים ומסחר. הערים המודרניות הופכות לאיי חום, מלט ובטון וכולנו מבינים שתוספת של צמחייה הופכת להיות הכרחית, וחשובה לשיפור איכות האוויר והבריאות של כולנו. ימי הקורונה והסגרים הבהירו עד כמה החיבור לטבע ולצמחייה חסר לרבים מאיתנו והדרך הפשוטה ביותר להוסיף את הלבלוב והצומח הוא על ידי תלייה של קיר ירוק.

 

מהו קיר ירוק?

קיר ירוק או בשמו הנוסף גינה אנכית משתמש בקירות חיצוניים ופנימיים והופך אותם לגינה פורחת. ישנם כיום מגוון רחב של טכנולוגיות שונות המאפשרות תלייה של בתי גידול לצמחים על גבי קירות, כשכולן לוקחות בחשבון את המרכיב החשוב ביותר והוא ההשקיה של הצמחים. הטכנולוגיה של חברת גרין בלקוני למשל, מאפשרת תלייה של גינה תלויה על קיר בצורה פשוטה, קלה, שממלאת מרחבים גדולים או קטנים בהתאם לדרישה וכוללת פתרון השקיה ייחודי.

 

היתרונות של קיר ירוק

לתלייה של קיר ירוק ישנן יתרונות רבים כשהראשון מכולם הוא היתרון הבריאותי. מחקרים רבים הוכיחו שצמחייה משפרת את איכות האוויר על ידי ייצור מוגבר של חמצן. אוויר עשיר בחמצן עוזר לריכוז טוב יותר ומוריד את רמות העייפות הנובעות מאוויר מזוהם. בנוסף, קירות ירוקים והצמחייה שבהם מורידים את הטמפרטורה הממוצעת של הסביבה, מאחר והצמחים סופגים את הקרינה ואת החום. שתילה של צמחייה על קיר חיצוני מקררת את החלל הפנימי. בנוסף ליתרונות אלו, גינות אנכיות גם סופגות רעשים וריחות וכך תורמות גם לאווירה נעימה יותר.

 

קיר חי

כחלק מטרנד העיצוב המודרני, התקנה של קיר ירוק נותנת גם מראה מעוצב ומזמין בכל חלל בו הם נמצאים. גינה אנכית לא חייבת להיות גדולה ותלויה על כל הקיר. אלא יכולה להשתלב במקטעים מעוצבים, ולתת את התוספת הקטנה והחשובה של נגיעות של טבע גם במשרדים ממוזגים או בבתי קפה למשל. כמובן שישנן מגבלות הקשורות בבחירת הצמחים המתאימה לכל מקום ולכל חלל. צמחים שיכולים לשגשג באזורים בהם אין אור הם בדרך כלל ירוקי עד, בזמן שצמחים שמשגשגים באזור שמשי ומואר מאוד הם בד"כ פורחים וזקוקים לתחלופה גבוהה יותר.

 

תחזוקה פשוטה

אחד הדברים החשובים ביותר בתלייה של קיר ירוק מעוצב הוא שההתקנה שלו תתבצע על ידי בעלי מקצוע מיומנים. גם בתחום הגינון האורבני יש מקום לבחירה של חברות עם נסיון בהתקנה ובתחזוקה של קירות ירוקים. התקנה נכונה כוללת בחירה נכונה של צמחים בהתאם לתנאי האור או הצל של המיקום. בנוסף, ישנו גם נסיון נצבר בבחירת הצמחים שנראים טוב לאורך זמן ושהמראה שלהם משתפר. הקיר דורש תחזוקה של פעם בחצי שנה, כדי לשמור על מראה רענן ונעים לאורך שנים.