נישואים אזרחיים: מאיפה מתחילים?

נישואים אזרחיים בחו"ל הם מונח ששימש לתיאור תהליך הנישואין מחוץ למדינה. ניתן לעשות זאת ממגוון סיבות, אך לרוב זה נעשה כדי שהנישואין יהיו תקפים במקום בו נערכו. נישואים אזרחיים אינם מוכרים בחוק במדינות רבות, במיוחד אם הם אינם רשומים כחוק בממשלה. עם זאת, מדינות מסוימות מתירות נישואים אזרחיים ויכירו בהם כאיגודים חוקיים. נישואים אזרחיים בחו"ל מוכרים בדרך כלל על ידי מדינה אחרת אם הם נרשמו שם כחוק. נישואים אזרחיים בחו"ל הם סוג של נישואים המתקיימים בחו"ל שזה במדינה שאינה מדינת הולדתם של החתן והכלה.

ישנן סיבות רבות מדוע אנשים עשויים לרצות להתחתן במדינה אחרת:

  •  ייתכן שהם לא יוכלו להתחתן בבית עקב חוקים שונים.
  • ייתכן שהם ירצו להתחתן במקום שיש לו חשיבות מיוחדת עבורם, כמו היכן שנפגשו או היכן עשו את ירח הדבש.
  • החתן והכלה עשויים להיות ממדינות שונות ואחד רוצה לאמץ את הלאום של השני.
  • בני הזוג עשויים להאמין שיש סיכוי טוב יותר להצלחה אם הם מתחתנים במדינה אחרת – למשל, אם אחד מבני הזוג נוטה פחות לקבל תושבות מאשר בן הזוג השני.

חוק הנישואין האזרחיים לשנת 2013 קבע את טקס חגיגת הנישואים באנגליה ובוויילס על ידי אדם שאינו רשם, כומר, כומר או שר לדת כלשהי.

נישואים אזרחיים בחו"ל הם כאשר שני אנשים ממדינות שונות מתחתנים במדינה שאינה שלהם. ניתן לרשום סוג זה של נישואים במדינה בה נערכו ומוכר על ידי שתי המדינות. נישואים אזרחיים בחו"ל הם שירות המאפשר להינשא בטקס אזרחי במדינה זרה. השירות נקרא גם "נישואים בחו"ל", "נישואים בחו"ל, או "נישואין על פי דין זר". אין לבלבל את זה עם נישואים בינלאומיים, שיכולים להתקיים בכל מקום בעולם.נישואים מסוג זה מוכרים רק במדינה שבה הם נערכו. זה לא נותן לך זכויות או חובות משפטיות כלפי בן/בת הזוג שלך במדינה שבה אתה גר. נישואים אזרחיים בחו"ל הם תהליך הנישואין במדינה שאינה בה אתה מתגורר כעת.

הסיבות הנפוצות ביותר לאנשים להתחתן בחו"ל הן:

  • חוקי הנישואין בארץ מולדתם מגבילים
  • הם רוצים להתחתן עם מישהו מארץ אחרת
  • הם רוצים להתחתן במקום או בתרבות אחרת

נישואים אזרחיים בחו"ל הם כינוי לנישואין במדינה אחרת מזו שאתה אזרח בה. המעמד החוקי של נישואים אזרחיים משתנה ממדינה למדינה, כאשר מדינות מסוימות מכירות בנישואים אזרחיים שנערכו במדינות אחרות. נישואים אזרחיים בחו"ל נתפסים פעמים רבות כאופציה למי שרוצה להתחתן מהר ולהימנע מכל הפורמליות הכרוכות בנישואין בבית. נישואים אזרחיים הם איחוד חוקי בין שני אנשים, שאינם קשורים זה לזה מבחינה משפטית. המונח נישואין אזרחיים משמש בניגוד לנישואים דתיים, המבוססים על אמונותיה של דת מסוימת. נישואים אזרחיים בחו"ל עשויים להיות אפשריים למי שאינו גר בארץ אך מעוניין להתחתן בה (למשל, כתייר).

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים