גולד חדשות
צרכנות וחדשות זה אצלינו!

גולד חדשות

חדשות וצרכנות זה אצלינו!

מדוע כדאי לעבוד עם חשבונית ירוקה

תוכן עניינים

מהפכת המחשוב מהווה את אחת המהפכות החשובות ביותר אשר נותנת את אותותיה בחיים של כל אדם וכמובן, כמעט בקרב כל עסק. כיום אפשר לראות כי אין כמעט עסק שאין בו מערכת מחשוב. המחשבים מאפשרים לאגור הרבה יותר מידע, לשלוף אותו בצורה קלה, נוחה ומהירה, לנתח את המידע, לפקח עליו ולדעת  מה קורה בעסק בכל רגע נתון. השינוי המורגש ביותר הוא בתחום הנהלת חשבונות, שם ניתן לראות כי המחשב מאפשר לנהל חשבוניות ולדעת בדיוק מה קורה מבחינה כספית בעסק. כמו כן, מהפכת המחשוב מאפשרת כיום להפיק חשבוניות באמצעות תוכנה ייעודית. אם עד לפני כמה שנים האופציה היחידה להפקת חשבוניות הייתה באמצעות פנקס חשבוניות פיזי, הרי שכיום, שירות חשבוניות ירוקות אשר מאפשר לשלוח חשבוניות באופן דיגיטלי הוא בעל יתרונות רבים, כאשר אחד מהיתרונות הללו הוא לשמור על איכות הסביבה ולהפוך את העולם למקום שנעים יותר לחיות בו.

 

למה דווקא חשבונית ירוקה?

הנה כמה סיבות לכך שכדאי מאוד לבחור בחשבונית ירוקה כיום:

ראשית כל, נוח מאוד לעבוד עם ממשק שמפיק חשבוניות ירוקות. נוחות המערכת מהווה את אחת הסיבות העיקריות לכך שעסקים רבים בוחרים כיום בחשבוניות ירוקות. במקום להתחיל לכתוב חשבוניות, לשלוח אותן באופן פיזי ללקוחות, לעקוב אחריהן בצורה מסורבלת יותר ועוד, ניתן פשוט לשלוח חשבונית ירוקה ממערכת חכמה ולהשקיע את הזמן שאתם חוסכים בעבודה.

שנית, ניתן לשלוח באופן אוטומטי כל חשבונית גם ללקוח, גם לרואה החשבון, גם לשותף שלכם בעסק ועוד. תהליכים אוטומטיים חוסכים לא מעט זמן ומאפשרים לייעל את העבודה בכל עסק. הרעיון המרכזי שעומד באופן כללי מאחורי חשבונית ירוקה הוא ביצוע מינימום של פעולות, כאשר לכל פעולה שמתבצעת יהיה אפקט רחב.

כמו כן, נושא הגבייה הופך להיות הרבה יותר קל בבחירה בחשבונית ירוקה. ישנן מערכות אשר מאפשרות לבדוק האם הלקוח ביצע הורדה של החשבונית שקיבל, כך שאפשר לעקוב אחרי שלבי דרישת התשלום. כמו כן, ניתן לעקוב בצורה קלה ונוחה אחרי חשבוניות שמועד התשלום שלהן עבר.

כמובן שסיבה חשובה נוספת היא שמירה על איכות הסביבה. חשבונית ירוקה ידידותית לסביבה.  במקום להשתמש בכמות משמעותית של דפים לצורך הפקת חשבוניות, כל מתבצע בצורה דיגיטלית, ללא שימוש בדפי נייר פיזיים והעולם רק מרוויח מכך.

 

מדוע חשבונית ירוקה היא חובה לאתרי אי קומרס?

אתרי אי קומרס הם אתרי מסחר אלקטרוניים. התפתחות המסחר האלקטרוני החלה בשנות ה90 וכיום האתרים הללו מהווים מנעד רחב של אתרי מכירות שבהם ניתן לרכוש שירותים או מוצרים שונים בתחום האופנה, האלקטרוניקה, קוסמטיקה, ספרים, ביטוחים ועוד. חשבונית ירוקה מהווה חובה לאתרים הללו מהסיבה הפשוטה שתהליך הרכישה כולו מתבצע באופן מקוון, הלקוח משלם באתר ומצפה לקבל באופן מידי חשבונית המעידה על כך שהוא רכש באתר. לכן, כל אתר מסחרי מעין זה חייב להשתמש  אך ורק בחשבוניות ירוקות אשר ישלחו למייל של הרוכש לאחר שביצע את הרכישה.

 

כיצד ממתגים חשבונית ירוקה?

מיתוג חשבונית ירוקה הוא דבר חשוב מאוד. בכדי שהלקוח שיקבל את החשבונית לאחר שהוא מבצע רכישה יתרשם מהחשבונית, חשוב מאוד שהיא תכיל את הלוגו של העסק בצורה ברורה ותעוצב בצורה שתמשוך את העין של הלקוח. לא כדאי לעצב את החשבונית בצורה צעקנית מדי, דבר שיכול להגחיך את העסק בקרב הלקוחות, אלא, כדאי מאוד לסגנן את החשבונית בצורה מכבדת ומתונה. על החשבונית להעיד כי מדובר על עסק מקצועי ורציני, אשר כדאי לבחור בו על פני עסקים אחרים. חשוב שהחשבונית תכיל את כל הפרטים של העסקה בצורה ברורה.