גולד חדשות
צרכנות וחדשות זה אצלינו!

גולד חדשות

חדשות וצרכנות זה אצלינו!

אוניברסיטת בן גוריון – כל מה שרציתם לדעת על תנאי הקבלה

תוכן עניינים

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע נחשבת לאחת האוניברסיטאות המבוקשות על ידי צעירים שמעוניינים ללמוד לתואר ראשון ושני. היא ממוקמת בנגב אך בלב העיר, היא נחשבת למובילה בתחומים רבים וגם יש צורך לעמוד בתנאי קבלה כדי להתקבל אליה. מה כדאי לדעת על תנאי הקבלה? כדאי להמשיך לקרוא.

מהם תנאי הקבלה לאוניברסיטת בן גוריון?

ישנן דרישות כלליות יותר וישנן דרישות שמיועדות לכל מחלקה ומחלקה באוניברסיטה. הדרישות הכלליות ברוב חוגי אוניברסיטת בן גוריון הם בגרות מלאה וציון פסיכומטרי מסוים, שוב, כל מחלקה על פי הדרישות שלה. לעיתים בחלק מהמקרים ניתן להחליף את ציוני הבגרות בהשתתפות במכינה קדם צבאית, וישנן אפשרויות גמישות נוספות, למשל במקרים בהם ציוני הבגרות גבוהים במיוחד ללא ציון פסיכומטרי.

תנאי קבלה – ציון סכם

תהליך הקבלה לאוניברסיטה כולל חישוב של ציון סכם בו עושים שימוש חברי ועדת הקבלה המיון המועמדים ללימודים. ציון הסכם הוא למעשה שקלול של הציון הפסיכומטרי עם ציוני תעודת הבגרות, בחוגים מסוימים באוניברסיטה תהיה דרישה לסכם כמותי מסוים, כאשר ניתן לראות כי קיים משקל רב יותר למרכיבים כמותיים בפסיכומטרי. דוגמה טובה לציון סכם היא של הפקולטה למדעי ההנדסה באוניברסיטה. מסלול לימודים זה הנו מסלול בו ישנה עדיפות למועמדים שלמדו פיזיקה בחמש יחידות לימוד, החלק הכמותי של הפסיכומטרי יחד עם ציון זה יהיה ציון הסכם שלהם.

תנאי קבלה לחוגים שונים באוניברסיטה

עם אוניברסיטת בן גוריון תנאי קבלה יכולים להשתנות מעת לעת כמו בכל האוניברסיטאות, אך ניתן לומר באופן כללי את הדגשים לקבלה ללימודים לחוגים השונים.

רפואה – ציון הסכם לקבלה לחוג הרפואה הוא 735 ומעלה, בנוסף לכך יש צורך בציון 680 ומעלה בפסיכומטרי. כמו כן, המועמדים נדרשים לשלוח קורות חיים, שתי המלצות ולעבור מבחן מיון ממוחשב, כמו גם להיות ברמת מתקדמים ב' באנגלית. בעלי רקע אקדמי ידרשו לציון פסיכומטרי 660 ומעלה ולממוצע של 95 ומעלה בלימודיהם באותו מוסד לימודים במשך שלושה סמסטרים רצופים.

הנדסה – ציון הסכם של תנאי הקבלה לחוג ההנדסה יורכב משקלול ציוני הבגרות יחד עם ציוני הפסיכומטרי, יש צורך בבגרות בפיזיקה ברמה של חמש יחידות. הציון יכול להשתנות אך הוא נע בין 550-500.

פסיכולוגיה – לימודים אלה במסגרת הפקולטה למדעי החברה והרוח כוללים שקלול ממוצע בגרות ופסיכומטרי. המועמדים ללימודי פסיכולוגיה דו מחלקתי צריכים ציון 650 ומעלה במבחן הפסיכומטרי, ציון סכם של 650 וסיווג בסיסי באנגלית. מי שרוצה להתקבל ללא פסיכומטרי חייב ציון 80 ומעלה בבגרות אנגלית ברמה של חמש יחידות לימוד וציון ממוצע של 113 ומעלה.

מדעי המחשב – במסלול חד מחלקתי תנאי הקבלה הם יון סכם כמותי של 760 ומעלה, בגרות במתמטיקה ברמת ארבע יחידות עם ציון 90 ומעלה או חמש יחידות עם ציון 80 ומעלה. כמו כן, יש צורך בציון פסיכומטרי כללי של 660 ומעלה.